Olejki eteryczne

Chcę zacząć przygodę z aromaterapią? Jakie olejki będą dla mnie odpowiednie?

Naturalne olejki eteryczne są alternatywą dla chemicznych, szkodliwych produktów. I to właśnie nimi powinnaś się zainteresować, rozpoczynając swoją przygodę z aromaterapią w domu. Zestaw home essentials jest idealną opcją dla olejkowych świeżaków! Zawiera 10 podstawowych naturalnych olejków i dyfuzor, który ułatwi „rozpylanie” zapachu w mieszkaniu. 

Jak używać olejków?

WDYCHANIE: 3-4 kropli do dyfuzora, 1-2 kroplami skropić poduszkę.
MIEJSCOWO: 1-2 kropli rozcieńczonych olejem nośnikowym.

Inne sposoby stosowania olejków eterycznych?

Skrop wacik ulubionym olejkiem i włóż go w otwory wentylacyjne pojazdu.
Wymieszaj ulubione olejki z olejem nośnikowym w butelce ze sprayem i spryskaj nim pomieszczenie.

Dodaj kilka kropel ulubionego olejku do prania.

Olejki nośnikowe?

Olejki nośnikowe pomagają zredukować stężenie olejku eterycznego. Umożliwiają jego rozprowadzenie na większe partie skóry bez jej podrażniania. Oleje nośnikowe dodatkowo nawilżą i ujędrnią Twoją skórę. 

Wybieraj bezwonne zapachy np. frakcjonowany olej kokosowy. 

Dlaczego mam wybrać olejki doTERRA?

Każdy olejek doTERRA jest starannie i dokładnie testowany z wykorzystaniem rygorystycznych wymagań protokołu jakości CPTG Certyfikowanej Czystej Klasy Terapeutycznej®. Doświadczeni użytkownicy najczystszych olejków potrafią natychmiast rozpoznać najwyższą jakości naturalnych, bezpiecznych, skutecznych, terapeutycznych klasy doTERRA olejków eterycznych. Na niektórych opakowaniach perfum i kosmetyków widnieje informacja, że zawierają olejki eteryczne. W większości przypadków są to jednak syntetyczne (sztuczne) odpowiedniki olejków. Do tej kategorii należą także preparaty, w których naturalne olejki eteryczne stanowią tylko część wszystkich składników (tak zwane „hybrydy”). Takie olejki mogą ładnie pachnieć, jednak nie posiadają one właściwości leczniczych (przeciwnie, mogą być szkodliwe dla zdrowia). Wybierając doTERRA, wybierasz olejki delikatnie i ostrożnie destylowane z roślin, które zostały wytrwale zebrane w idealnym momencie przez doświadczonych hodowców z całego świata, by tworzyć idealną kompozycję ekstraktu i skuteczność.

Czy olejki są bezpieczne dla moich dzieci?

Skóra dzieci różni się od skóry dorosłych. Jest cieńsza i generalnie bardziej wrażliwa. Dobrym pomysłem przed zastosowaniem u dzieci jest rozcieńczenie olejku w dobrym oleju bazowym. Nadal będziesz mieć te same korzyści z olejku eterycznego – dodając dodatkowo nawilżenie i pielęgnujesz delikatną skórę dziecka. Najlepszym sposobem na wykorzystanie olejków eterycznych w przypadku niemowląt i małych dzieci jest wdychanie i rozpraszanie. Jeśli chcemy dziecku odetkać nos, pomóc w oddychaniu czy złagodzić kaszel wystarczy odrobinę wylać na chusteczkę czy wacik i dać pod nos lub 10 kropli do inhalatora, nieco mniej do dyfuzora 15 minut przed snem.

Dyfuzor sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy dziecko jest niespokojne, zestresowane czy zmęczone.

Jak kupić olejki doTERRA?

Najbardziej ekonomicznym sposobem kupowania jest założenie konta hurtowego dōTERRA poprzez zakup zestawu olejków. Masz wtedy dostęp do wszystkich produktów dōTERRA z 25% rabatem na wszystkie zamówienia przez cały rok!

Patrz zakładka KUPUJ TANIEJ. 

W razie dodatkowych pytań zachęcam do wypełnienia formularza KONTAKT

Jak długo będę czekać na przesyłkę?

Olejki przychodzą zazwyczaj po 2 dniach roboczych po opłaceniu zamówienia.

Ajurweda

Konsultacja ajurwedyjska. Dla kogo?

Konsultacja przeznaczona jest dla każdego, kto chciałby zadbać o swoje zdrowie psychofizyczne, poznać skuteczne i naturalne sposoby radzenia sobie z doświadczanymi dolegliwościami oraz ze stresem, a także poprawić funkcjonowanie układu odpornościowego. 

Konsultacja ajurwedyjska polecana jest również tym, którzy chcą utrzymać zdrowie, nawiązać głębszą relację z samym sobą, poznać swoje tendencje chorobowe i zrozumieć ich przyczyny. 

Pamiętaj, że ajurweda, choć niezwykle skuteczna, jest medycyną naturalną, która znacznie różni się od współczesnego podejścia do zdrowia. Konsultacja ajurwedyjska nie zastępuje wizyty lekarskiej. Jako terapeuta dokładam jednak wszelkich starań, aby moja wiedza pomogła Tobie odzyskać zdrowie. 

Jak mam przygotować się do konsultacji ajurwedyjskich?

Po pierwsze, prosiłabym Cię o zdjęcie języka, tuż po przebudzeniu. Dzień przed wykonaniem zdjęcia języka, nie spożywaj mocno barwiących pokarmów, jak buraki, kurkuma, wino.

Po drugie, wypełnij test oraz ankietę przesłaną na Twój adres mailowy.  – to bardzo usprawni przebieg całej wizyty. Uzupełniony test oraz ankietę prześlij w jednej wiadomości z resztą dokumentów maksymalnie 2 dni przed konsultacją. Jeśli dokumenty nie zostaną mi dostarczone, termin wizyty może się nieco przesunąć.

Po trzecie, wypisz wszystkie dolegliwości które przechodziłeś/aś w okresie całego swojego życia (wszystkie: przeziębienia, grypa, złamania kości, bóle głowy itd.) i określ dokładnie, z jakim problemem do mnie przychodzisz.

Ile czasu trwa konsultacja ajurwedyjska?

Konsultacja ajurwedyjska trwa 1-1,5h. Po konsultacji w ciągu 5 dni roboczych prześlę Tobie pełen pakiet zaleceń. Zalecenia te poznasz już podczas wizyty, jednak chcę je dla Ciebie spisać w formie harmonogramu, by łatwo było Ci z z nich korzystać.