Ajurweda - Ola Mieloch

Ajurweda – Eliksir młodości

Dlaczego jestem zestresowana? Dlaczego jestem cały dzień zmęczona? Dlaczego mam ochotę na słodkie późnym wieczorem? Dlaczego nie chudnę? Dlaczego mam suchą skórę? Dlaczego wypadają mi włosy?

AJURWEDA pomoże Ci w odpowiedzi na powyższe pytania. 

Słowo Ajurweda (w sanskrycie Ayurveda), wywodzi się z połączenia znaczeń słów “ayus”, co oznacza “życie” i słowa veda, z sanskrytu “wiedza”. Ayurveda oznacza dosłownie “wiedzę o życiu”.
Ajurwedę można i należy studiować całe życie, bo to wiedza o tym jak żyć mądrze, zdrowo, w spełnieniu i miłości. Oczywiście samo studiowanie jest tylko namiastką tego, czego możemy zaznać gdy praktykujemy jej zasady w codziennym życiu…

Ajurweda to INSTRUKCJA ŻYCIA…

Ajurweda to przede wszystkim sztuka życia dążąca do zachowania równowagi pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. Tak szerokie, holistyczne podejście do człowieka nie tylko pomaga w zachowaniu zdrowia ciała, ale również dba o umysł i stan emocjonalny.

Na czym bazuje ajurweda?

Pochodząca z Indii ajurweda traktuje ciało człowieka jak zbiór pięciu elementów natury: przestrzeni, powietrza, ognia, wody i ziemi. Te żywioły łączą się w trzy siły życiowe, nazywające się doszami. To od nich zależy zdrowie organizmu. Ich nazwy to vata dosha (przestrzeń i powietrze), pitta dosha (ogień i woda), oraz kapha dosha (woda i ziemia).
Jeśli dana dosza np. Pitta nie jest zbalansowana, w naszym organizmie pojawiają się problemy. Kiedy osoba typu Pitta jest w równowadze, jest przyjazna i miła dla otoczenia oraz nie boryka się z problemami skórnymi takimi jak trądzik. Jednak w odwrotnym przypadku, osoba taka jest ciągle poirytowana, łatwo wpada w złość, ma problemy z trawieniem i ze stanami zapalnymi skóry.

Ajurweda jest koncepcją zrozumienia własnej natury i życia z nią w harmonii. To filozofia zachęcająca do korzystania z rozwiązań, które wprowadzają równowagę w życiu i zapobiegają temu co szkodzi. W swoich metodach harmonizujących stosuje prostą zasadę przeciwności. Jeśli coś jest za gorące, trzeba to schłodzić, jeśli za powolne, trzeba pobudzić, a jeśli nadpobudliwe, trzeba uspokoić.

Jak przywrócić równowagę Twojej doszy, żyć zdrowo i zgodnie z naturą? Zapisz się na konsultacje ajurwedyjskie i odkryj na nowo swoje ciało.

 

Dla kogo są konsultacje ajurwedyjskie?

– Dla osób borykających się z nadwagą

– Dla dla szukających indywidualnej metody zdrowego odżywiania i postępowania w nierównowadze

– Dla osób chcących wzmocnić system odpornościowy

– Dla osób zestresowanych oraz przemęczonych

Bycie zdrowym i szczęśliwym człowiekiem nie jest abstrakcją.
Zacznij żyć od nowa…

Co dostaniesz ode mnie?

– Przykładowy jadłospis + zalecenia żywieniowe dostosowane do potrzeb Twojego organizmu,

– Dokładną analizę ajurwedyjską,

– Zalecane zioła oraz zabiegi,

– Wskazówki dotyczące stylu życia,

– Rozmowa oraz analiza przesłanego planu terapeutycznego.

Czas oczekiwania: 5 dni roboczych.

                KOSZT: 200 zł/ 90 minut             

Jesteś gotowa?